Sıkça Sorulan Sorular / S.S.S - (Genel)

S.S.S - (GENEL)

 

PROGRAM SORU YORUM
Tiger 3 Enterprise LOGO Tiger 3 Enterprise ’ta en fazla kaç firma açabiliyoruz? Max. 999 Firma açılabilmektedir.
Tiger 3 Enterprise Otomatik Mutabakat Gönderimi Var mı? Evet
Tiger 3 Enterprise LOGO Tiger 3 Enterprise ’ta en fazla kaç kullanıcı açılabiliyor? Alınacak kullanıcı artırımı ile sınırsız kullanıcı sayısı açılabilmektedir.
Tiger 3 Enterprise , Tiger 3 , Go 3 Kullanıcı artırımı nasıl olur? Logo ana paket satın aldığınızda bunu sadece tek bir bilgisayarda kullanıma izin verilir. Ana pakete ilave +2 kullanıcısı satın aldığınızda toplam 3 bilgisayarda Logo Programını kullanabilirsiniz. Logo kullanıcı artırımı +2, +5, +10 gibi satılmaktadır.
Tiger 3 Enterprise , Tiger 3 , Go 3 Logo’da ambar – iş yeri Nasıl eklenir? Sys üzerinden – Yönetim – Firma Tanımları bölümünden açılır. İlgili firmanın altında işyeri için – İşyeri seçeneğinde iken Sağ tuş veya F9 “Ekle” – Ambar için Ambar seçeneğinde iken sağ tuş veya F9 “Ekle” ile eklenebilir. Ardından program kapatıp açıldıktan sonra yeni eklenen iş yeri ve ambar aktif hale gelmiş olacaktır.(Yetki kısıtlaması yoksa)
Tiger 3 Enterprise , Tiger 3 , Go 3 Muhasebe mizan aldığımda alt hesapları göremiyorum? Mizan Raporunun filtrelerindeki “Hesap seviyesi” alanına 0-9 verilerek alt hesaplarında rapor içerisinde gözükmesi sağlanabilir.
Tiger 3 Enterprise , Tiger 3 , Go 3 Cari hesaplar ekranında Bakiye(RD) ne anlama gelir? Raporlama dövizi – Cari hesap üzerinde girilen tüm işlemlerde fiş içerisinde veya günlük kurlar alınmış ise cari hesapta girilen işlem döviz türü ne olursa olsun Firmanın Raporlama Döviz Cinsi üzerinden bakiyeyi görmemizi sağlar. Sistem işletmenindeki firma tanımlarında RD Döviz Cinsi “USD” olarak seçildiğinde, cari hesaba TL, Euro işlem girilmesine rağmen fiş içerisinde detaylar kısmında RD kurunda bir değer girilmişse fişin toplam rakamını belirtilen kura göre hesaplanıp cari hesap ekranında RD cinsinden bakiyeyi verir.
Tiger 3 Enterprise , Tiger 3 , Go 3 Toplu Cari Hesap Ekstresi nereden alabilirim? Extreleri iki şekilde alabiliriz. Finans - Ana kayıtlar- Cari hesaplar carinin üstünde sağ tuş ekstre, ya da toplu ekstre almak istendiğinde ise Finans-Cari Hesap Raporları - Cari Hesap Ekstresi üzerinden alınabilir.
Tiger 3 Enterprise , Tiger 3 , Go 3 Özel kod nedir? Ne anlama gelir? Özel kod; Cari Hesap, Malzeme vb. kartları ya da fişleri gruplama amacı ile kullanılan bir veri alanıdır. Kartlar ya da fişler içerisine yazılan özel kod alanları üzerinden ilgili raporlarda gruplama, browserlarda filtreleme mantığı ile rapor alınabilir.
Tiger 3 Enterprise , Tiger 3 , Go 3 Herhangi bir kartı nasıl çıkarabilirim? Kartın sistem üzerinden silinmesi – çıkartılabilmesi için öncelikle statüsünün “Kullanım Dışı” olması gerekmektedir. Kartı öncelikle statüsünü kullanım dışı yapıp , ardından sağ tuş (F9) ile çıkartabiliriz.
Tiger 3 Enterprise , Tiger 3 , Go 3 Excel’e veri aktarabilir miyim? Bunun için, bir kayıt listesinde iken F12 fonksiyon tuşu ile "Excel'e Veri Aktarımı Seçenekleri" penceresi açılır. Bu pencerede kayıt listesinde yer alana kolonlar arasından seçim yapılır ve aktarımın yapılacağı Excel dosyasının adı belirlenir.
Tiger 3 Enterprise , Tiger 3 , Go 3 Detaylı filtre nasıl çalışır? İlgili filtre penceresinde "Detaylı Filtre" düğmesine basılır ve açılan ekranda kurallar sıralanır. Burada yazılacak kurallar, filtrenin standart halindeki metin giriş alanında geçerli olan kurallarla benzerdir. Bu kuralları uygulamak için pencerenin üst tarafındaki araç çubuğu kullanılabilir. Farklı kurallar alt alta satırlar halinde yer almalıdır.
Örnek tanımlar:
A* --> A ile başlayan metinlere izin verilsin.
*XYZ* --> İçinde "XYZ" geçen metinlere izin verilsin.
-[DEFG] --> İçinde "DEF" geçen metinlere izin verilmesin.
+[EF] --> İçinde "EF" geçen metinlere izin verilsin.
Tiger 3 Enterprise , Tiger 3 , Go 3 Logo FDA nedir ? LogoConnect FDA, Tek bir ticari sistemde birden fazla firma ile çalışan kullanıcıların, ticari sistem içinde bir firmadan başka bir firmaya kart ve fiş aktarımı yapabilmesini sağlamaktadır. Tiger 3 Enterprise, Tiger 3, Go 3, ürünlerimizde ek modül kurulumu seçeneği ile yüklenerek kullanılabilmektedir.
Tiger 3 Enterprise , Tiger 3 , Go 3 Logo Lem nedir? LEM, LOGO kullanıcılarına güncel yasal mevzuata tam uyum sağlayan ve LOGO tarafından yayınlanan yeni güncellemeleri ftp adresinden indirip kullanımı izin veren bir sistemdir. LEM, LOGO ile kurumsal işbirliğinizi stratejik bir platformda devam ettirmek ve sisteminizin sağlıklı biçimde çalışmasını güvence altına almak için önemli bir avantajdır.
Tiger 3 Tiger 3 programında en fazla kaç firma açabiliyoruz? Max. 99 Firma açılabilir.
Tiger 3 Tiger 3 programında en fazla kaç terminal açabiliyoruz? Max. 51 kullanıcı açılabilir.
Tiger 3 Enterprise , Tiger 3 , Go 3 Lisans yenileme Nedir ? Logo Yazılım Ürünleri üzerinde “Lisans Yenilemesi” yapılabilmesi için sistem yöneticisi programına giriş yapılması gerekmektedir. (Goplussys, Startsys, Tigerplussys, Bordroplussys) Buradaki yönetim menüsünden “Lisans yenile” butonuna basılarak işlem gerçekleştirilir.
Tiger 3 Enterprise , Tiger 3 , Go 3 Logo terminal Kaydı LOGO Ürünlerinde yeni bir terminal kaydı, programın sistem işletmeni bölümünden yapılır. (Goplussys, Tigerplussys, Startsys, Bordroplussys) Buradaki Yönetim -> terminaller menüsünde sağ tuş (F9) “Ekle” seçeneği ile işlem gerçekleştirilir. Burada önemli noktalardan biri Mevcut uygulamanın kaç kullanıcı olduğudur. Satın almış olduğunuz kullanıcıdan fazla terminal ekleyemezsiniz.
Go 3 Go 3 programında en fazla kaç firma açabiliyoruz? Max. 25 firma açılabilir.
Go 3 Go 3 programında en fazla kaç kullanıcı açabiliyoruz? Max. 16 kullanıcı açılabilir.
Tiger 3 Enterprise , Tiger 3 , Go 3 Sys açarken ‘Logo Out Of Memory’ Hatası alıyorum Hatanın sebebi program klasöründe ki güvenlik ve sahiplik yetkileri yetersizliğinden veya herhangi bir antivirüs korumasının gerekli izinlerinin olmamasından kaynaklıdır. Çözümü için varsa antivirüs programı kapatılıp sys programına sağ tuş seçeneklerindeki “Yönetici olarak çalıştır” seçeneği ile çalıştırılması gerekmektedir.