Başarı Hikayeleri / Markalar

Markalar

Naki KOLSUZ

Genel Müdür Yardımcısı, CEYO

Ceyo olarak projeden elde edilen toplam faydayı, ‘Özellikle Üretim, Dış Ticaret, Depo/Sevkiyat, e-Ticaret ve Perakende Mağazaları dahil olmak üzere tüm birimlerin, tek bir ERP uygulamasında koordineli bir şekilde çalışması sağlandı’ şeklinde özetleyebiliriz.

Elde edilen veri bütünlüğü sayesinde raporların daha hızlı bir şekilde alınabilmesi ve süreçlerin daha kolay yönetilebilmesi sağlandı. Logo Tiger Enterprise projesini Ceyo’da başarılı bir şekilde kurgulayacak iş ortağının belirlenmesi sürecinde çok titiz davrandık. Ceyo olarak, zorlu proje sürecinde bize yoğun şekilde destek veren, tecrübelerini aktaran, bizimle birlikte mesai yapan değerli iş ortaklarımıza ve Ceyo çalışma ekibimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.


DAHA FAZLA BİLGİ VİDEO

Sinan KARA

Genel Müdür, SİSTEM KOZMETİK

Sistem Kozmetik olarak, 2007 yılından günümüze kadar, kuaför dostlarımıza hizmet veren bir kozmetik firmasıyız. HUSH gibi kendi markamızın yanında aynı zamanda İtalya menşeili saç bakım ürünleri olan İnsight markasının da Türkiye satış distribütörlüğünü başarılı bir şekilde sürdürüyoruz.

Bizim, saha operasyonlarımız için çeşitli satış ekiplerimiz ve şehir dışında çeşitli illerde bayilerimiz bulunmakta. Yoğun satış operasyonlarımızdan kaynaklı çok sıklıkla bir araya toplanamıyoruz açıkçası. Bu yoğun operasyonlarımızı  bir kurumsal hafıza ile yönetebilecek, müşteri ve kendi aramızdaki koordinasyon ve iletişimi güçlü kılacak verimliliğimizi artıracak bir mobil saha satış ve yönetim uygulaması arayışımız vardı.

Bu sebeple satış ekibimizin sanki ofisteymiş gibi satış sahasındaki bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek, dokümanlarına ulaşabilecek, kendisine izin verilen her detayda müşteri bilgilerine kolaylıkla ulaşabilecek, bir bütünü oluşturan uçtan uca çözüm beklentilerimizi karşılayabilecek bir mobil uygulama araştırmasına başladık. Araştırmalarımız sonucunda ise beklediğimiz bütün özellikleri tek bir çatı altında toplayan Sales Plus uygulaması ile çalışmaya başladık.

Uygulamanın kolay ara yüzleri, gelişmiş Logo ERP entegrasyonu ve kullanıcı dostu ekranları sayesinde çok ciddi anlamda zaman tasarrufu sağlamakla kalmadık, aynı zamanda iş verimliliğimizi ciddi anlamda artırdık.


VİDEO

Gonca ERDEM

Muhasebe ve Personel Yöneticisi, BİLLUR TUZ

Üretim sektöründe faaliyet gösteren bir isletme olarak maliyet muhasebesini Tiger Enterprise üzerinden yapabilmek bize önemli faydalar sagladı. Ürün ve müsteri bazında tüm kârlılık raporlarını otomatik ve dogru sekilde alabilir hale geldik. Bunun yanı sıra isletmemizin tüm süreçlerini Tiger Enterprise’da basarılı bir sekilde takip edebilmemiz, bize önemli bir katma deger, ciddi bir zaman ve maliyet tasarrufu sagladı.

 


DAHA FAZLA BİLGİ VİDEO

Evren KARA

Yönetim Kurulu Üyesi

Kuk Çiçekçilik olarak, yapay çiçek, bitki ve ağaç başta olmak üzere, hediyelik eşya, metal, seramik ve cam vazo satışları konusunda hizmet vermekteyiz. 1980 yılında, ilk yapay çiçek ithalatı gerçekleştirdiğimiz günden beri amacımız; gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar canlı ve kaliteli ürünleri, en ekonomik fiyatlarla müşterilerimize sunmaktır. 

SALES PLUS ’ın mobil uygulama yapısındaki pratik menüleri sayesinde, tüm ürün ve müşteri bilgilerimize anında ve kolaylıkla ulaşabiliyoruz.
SALES PLUS, satış siparişlerimizin, kullandığımız ticari uygulamaya hızlı ve hatasız aktarımı sayesinde şirket içi süreçlerdeki işleyişlerimize ciddi katkılar sağladı. Artık daha kısa sürelerde müşteri taleplerine cevap verebiliyor, kritik ürün ve müşteri analizlerine kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Örnek vermek gerekirse, oluşturulan bir siparişin tüm detaylarıyla ve görsel resimleriyle birlikte müşterilerimize tek tuşla anında e-mail olarak ulaştırılabiliyor olması çok etkileyici!..
 
Özetleyecek olursak, günümüz teknolojisinde SALES PLUS yeni oluşturduğu “Mobil Ticari Çalışma” modeliyle birçok problemi kolaylıkla çözüme kavuşturuyor…  Bu uygulamayı Kesinlikle tavsiye ediyoruz…

 


DAHA FAZLA BİLGİ VİDEO

Naki KOLSUZ

Genel Müdür Yardımcısı, CEYO

1964'te kurulan Ceyo, anatomik, rahat ve kalitesi yüksek ürünleriyle Türkiye'de terlik denince akla gelen markaların başında yer almaktadır.

 

Yurt içinde 50, yurt dışında 13 kurumsal mağazası ve Türkiye genelinde 1.500 yetkili perakende satıcısıyla 53.yaşını kutlayan Ceyo, iş hacmini geliştirerek dünya pazarında büyüme yolunda ilerlemektedir. 

 

Satış ekosistemimizin bu yapıda geniş olması, haliyle tüm satış ve finansal süreçlerinizi, her an kontrol altında tutmamız gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır.

 

Gerek yönetim tarafında gerekse saha satış temsilcileri tarafında satış sahamızdaki bu ihtiyaçlarımıza Sales Plus ile çözüm bulabildik.

 

Satış sahasında bulunan saha satış ekibimiz, bayimize hızlı hizmet üretebilmesi aynı zamanda canlı stoklara hızlı ulaşabilmesi ki canlı stok takibi yapabiliyoruz burada, bunların bizim için ciddi önemi vardı ve sahadaki satış temsilcilerimizin bu bilgilere ihtiyaç duyduğu anda ulaşabilmesini istiyorduk. Bu nedenle Sales Plus bizim için tercih sebebi oldu ve şuanda başarıyla sahada uygulamaktayız.


VİDEO

Hakan DOĞANTEKİN

Yönetim Kurulu Başkanı, DOĞAN OPTİK

Doğan Optik olarak, ithal ettiğimiz ve üretimini yaptırdığımız birçok gözlük markasını, Türkiye pazarında perakende optik mağazaları, dünyada ise distribütörlükler üzerinden nihai tüketici ile buluşturmaktayız.

Faaliyet gösterdiğimiz gözlük sektöründe, genellikle müşterilerden alınan siparişler müşteri lokasyonunda numune ürünler üzerinden veya ürün görselleri üzerinden gerçekleşmektedir. Siparişlerin, bu yöntem ile formlar kullanılarak manuel şekilde alınması başta, stok ve fiyat politikalarının sağlıklı yönetimleri ve merkez ofise doğru ve eksiksiz şekilde aktarılabiliyor olması tarafında birçok karmaşıklığı beraberinde getirmektedir.


DAHA FAZLA BİLGİ

Cem GÖÇTÜ

Genel Müdür Yardımcısı, KISIK BALIK

Kısık Balık, alanında Türkiye’nin öncü ve en büyük kuruluşu olarak 1978 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Kurulduğu yıldan bu yana yurtiçinde ve yurtdışında dünyaca bilinen en güvenilir iş ortaklarıyla çalıştığımız gibi, aynı zamanda %100 Türk markası olarak dizayn ettiğimiz ve geliştirdiğimiz Alba Star markamız altında Amatör ve Sportif Balıkçılığın hemen hemen tüm ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

Kısık Balık Alba Star, Rapala, Cressi, Berkley, Yo-Zuri, Mustad, Penn, Banax, Crown, Mepps gibi çok güçlü markalarla yaygın dağıtım ağını kullanarak, ekonomik ve kaliteli malzemeleriyle ülkemizin dört bir yanındaki tüketicilere doğrudan veya bayileri aracılığıyla ulaştırmaktadır. 

Sales Plus’a geçmeden önce arkadaşlarımız verdiğimiz bilgisayarlarla müşteri ortamından iş süreçlerini yönettiğimiz ERP programımıza bağlanarak, satış ve tahsilat operasyonlarını sürdürmeye çalışıyorlardı. Tabii bu süreçleri sağlıklı yürütmek çok kolay değildi. ERP ‘deki arayüzlerin saha operasyonu için elverişli olmaması, yeri geldiğinde sahadaki çalışanın bilgisayar desteğine ihtiyaç duyması, bilgisayarı taşıması, açılıp kapatılması vs. saha operasyonu için rahat bir çalışma aracı olmaması gibi birçok açıdan çeşitli zorlukları vardı.

Açıkçası, saha operasyonlarımızın yavaş olması, sipariş ve tahsilatların gün içinde derleyip toparlayıp birde hızlıca sevke hazırlama süreçlerinde yavaş kalıyorduk. Araştırmalarımız sonucunda Logo ERP ’mizle tam uyumlu Sales Plus çözümünde karar kıldık.

Artık, bugünün ticaret dünyasında işi yapan ve yöneten herkes mobil. Bugün, mobil cihazlar herkes tarafından çok kolaylıkla kullanılabiliyor. Saha ekibimize ERP uygulamamızı baştan öğretmektense, aynı işleri Sales Plus ‘taki kolay ve kullanıcı dostu ara yüzler sayesinde yapabiliyor olmaları bizi bugüne getiren önemli noktalardan biri oldu.

Ayrıca, Sales Plus sayesinde onay süreçlerimiz, risk yönetimlerimiz ve mobil raporlamalarımız dahil tüm saha operasyonlarımızı mobilleştirdik.


VİDEO