Neden Logo

Neden Logo

Logo Yazılım, Türkiye'nin en büyük bağımsız yazılım kuruluşudur.

1984 yılında kişisel bilgisayarlar için mühendislik yazılımları geliştirmek üzere iş dünyasına atılan Logo, bugün, hepsi bilişim teknolojilerine odaklı, yedi şirketten oluşan bir yüksek teknoloji grubu haline gelmiştir. 

Logo, kurulduğu günden bu yana sektöründe ürünlere, hizmetlere, iş süreçlerine getirdiği inovasyonlarla Türk Yazılım Sektörünün sürükleyici, yenilikçi lideri olmuştur. 2000 yılında halka açılan Logo, Türkiye'nin halka açılan ilk bilişim şirketidir. Logo'nun en yaygın ve tanınan ürün ve hizmetleri KOBİ'ler için özel olarak tasarlanmış verimlilik ve rekabetçilik çözümleridir. Bu çözümler arasında, çeşitli büyüklüklere göre özel tasarlanmış kurumsal kaynak yönetimi, tedarik ve talep zinciri otomasyonu, müşteri ilişkileri yönetimi, iş süreçleri tasarımı danışmanlığı gibi ürün ve hizmetler sayılabilir. 

Logo ürünleri yurt içinde ve dışında birçok başarıya imza atmış, yurt içi ve dışında birçok ödüle layık görülmüştür. Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya'da birçok ülkenin diline, iş pratiğine ve yasal mevzuatına uyarlanan ürünleri ile, ilgili hizmetler o ülkelerdeki kendi şirketleri, ya da tam yetkili distribütörleri tarafından verilmektedir.

İstikrarlı Büyüme
Logo son yıllarda organik ve inorganik büyümeye bağlı güçlü gelir artışı sağladı. Farklı iş modellerine ve teknolojilere yatırım yapan Logo, son yıllarda önemli atılımlar gerçekleştirdi.

Yüksek Kârlılık
Logo, satışların üstünde kârlılık büyümesi, gelirlerde parasal değer ve kalite artışı ile son yıllarda yakaladığı ivmeyi kesintisiz sürdürmektedir.

Lider EAS Çözüm Sağlayıcısı
Logo, kullanıcı sayısı bazında Türkiye İş Uygulamaları Yazılımları (Enterprise Application Software) pazarında pazar lideri konumundadır. Logo çözümleri bugüne dek 170bin şirkette 1milyon 300bin'den fazla kullanıcıya erişmiştir. Bu kullanıcıların ise 90.000'inden fazlası aktif olarak Logo ve Netsis çözümlerini kullanmaktadır.

Geniş Yazılım Ekosistemi
Logo, merkezde 480, iş ortağı kanalında ise 3.500'den fazla profesyoneli bünyesinde bulunduran Türkiye'nin en geniş yazılım ekosistemidir.

Türkiye’nin En Geniş İş Ortağı Ağı
Logo çözümleri, Türkiye'de ve 20 ülkede sayıları 900'ü bulan, konusunda uzman Yetkili Logo İş Ortakları aracılığıyla kullanıcılarına ulaştırmaktadır. 150.000 firmada 1.000.000' un üzerindeki kullanıcısı ile iş uygulamaları alanında başta Türkiye olmak üzere dünya çapında söz sahibidir. 

Ar-Ge’de Süreklilik
Teknoloji ve Ar-Ge’yi uzun vadeli büyümenin temeli olarak gören Logo, Ar-Ge yatırımlarında sektör lideri konumunda bulunmaktadır. “Sürekli İnovasyon” vizyonuyla hareket eden Logo, Ar-Ge yatırımları araştırmasına göre, Türkiye'nin lider firmaları arasında yer almaktadır. 

Ürün Çeşitliliği
Logo, kendi geliştirdiği kurumsal kaynak yönetimi, iş zekâsı ve e-devlet çözümleri gibi yüksek teknolojiyle oluşturulan ürün ve hizmetlerin yanı sıra ekosisteminde yer alan Çözüm Ortakları'nın geliştirdiği 1000'den fazla sektörel ve dikey çözümü de kullanıcılarına sunmaktadır.

Orta Asya ve Ortadoğu’da Güçlü
Logo’nun 12 dilde geliştirdiği teknoloji platformları, yalnız Türkiye’de değil, başta Orta Asya ve Ortadoğu olmak üzere, dünyanın 20 ülkesinde birçok şirket tarafından tercih edilmektedir.

1 - 1