Üretimde Barkod Çözümleri

Üretimde Barkod Çözümleri

Üretim / İş Emirlerine ait veri girişlerinizi sahada kolayca yapabilirsiniz..!

ÜRETİM / İŞ EMİRLERİNİZ KAYNAĞINDA KAPATILSIN

Üretim yapan işlertmeler için, üretim sahasındaki operasyonları hızlı ve hatasız bir şekilde yönetebiliyor olması bir çok açıdan son derece önem arzetmektedir. Gerek İş Emirlerinin üretim sahasından yönetilebiliyor olması ve gerekse üretim operasyonlarında kullanılan stokların yönetimini başarıyla yönetebiliyor olması, yarımamul ve mamul stok maliyetlerine gerçekci bir şekilde hakim olunması anlamına gelmektedir ki, bu da pazardaki rekabetci ortamdan güçlü avantajlar elde edilmesi anlamına gelmektedir. 

Ana Faaliyet konusu Üretim olan işletmelerin, faaliyetlerindeki başarılarda, etkin stok yönetiminin rolü tartışılmazdır. Gerek Hammadde, gerek sarf malzemeleri ve gerekse Yarımamül/Mamül stok operasyonlarının sorunsuz yürütülmesi ile gerçek maliyetlere, dolayısı ile de müşteri bazlı / ürün bazlı vb. karlılık raporlarına da hatasız ulaşılması sağlayacaktır. 

Üretim sahasında el terminali kullanılarak  aşağıdaki işlemler kolaylıkla yapılabilir;

 • ERP de açılmış Üretim Emirlerine bağlı "Gerçekleşen Üretim Girişi" yapılabilir.
 • ERP de açılmış Üretim Emirlerine bağlı "Gerçekleşen Sarf ve Fire Girişleri" yapılabilir.
 • El Terminali ile barkod okutularak Hızlı Üretim Fişleri kesilebilir.
 

Üretim destekli Barkod Otomasyonu uygulamamız Logo'nun üretim yeteneklerini sahada el terminaliyle kullanmanız için geliştirildi. Hızlı Üretim ve Üretim Emirleriyle online entegreli çalışabilmektedir. 

Üretimi Başlatmak için tek tuş
Üretim emrini El terminalinden seçin ve durumunu değiştirin. Bilgisayar başına geçerek üretim emri üzerinden işlem yapmanıza  ve Zaman kaybetmenize gerek yok!... 

Üretimlerinizi Seri / Lot'la Takip Edin
Logo'da Seri ve Lot'la takibi yapılan ürünlerin , Son Kullanım tarihlerini el terminallerinden girebilirsiniz. Hem de çok pratik şekilde.

Sahadan girilen veriler anında Logo'da!

 • Üretimde girilen bilgiler anlık olarak işlenir
 • Üretim süresi gerçek zamanlı olarak kayıt edilir
 • Stoklara hemen giriş yapılır
 • Üretim verisini kağıta not et, bilgisayara geçir işlemi sona erir. 

Gerçek Maliyeti Hesaplayın ve İzlenebilirlik elde edin!

Üretim emri veya Hızlı Üretim fişlerinde otomatik olarak oluşturulacak, sarf ve fire fişlerinin kolaylıkla kesilebilmesine, LOT veya Seri numarası izlemeli ürünlerin fişlerini (Sarf, Fire vs...)  manuel olarak oluşturulabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu sayede hesaplanan değil gerçekte kullanılan hammadde sarf ve verilen fire miktarlarını el terminali üzerinden anında sisteme kayıt edilebilmektedir.
(Örnek: Seri veya Lot numaralı malzemelerin seri numara barkodları okutularak üretim yapılabilmektedir.)


 

Üretim Takip Sistemi ile Sahadan Veri Toplama

İşçilik, zaman ve bilgi girişinde hataları en aza indirebilir, kağıtlarla üretim emirlerinin dolaşımını engelleyebilirsiniz. Üretim verileri basit  ara yüzlere sahip bu uygulama ile sisteme daha doğru olarak girilmesi sağlanır.
 
Bu sayede;
 • Bu bilgiler üretim operasyonlarınızda sizi doğru yönlendirmeye yardımcı olacaktır.
 • Üretim teyitlerinizi üretimden toplanan adetleri kullanarak doğru ve hatasız bir şekilde verebilirsiniz.
 • Üretimin her aşamasında karşılaştığınız hata türlerini, bunların model, marka, zaman, kullanıcı, vs. ile bağlarını tespit edebilir, üretiminizdeki duruş zamanlarını ve sebeplerini geçmişe dönük istediğiniz şekilde raporlayabilirsiniz.
 • Duruşu en aza indirmek için gerekli düzeltici faaliyetleri ve önlemleri belirlemenizde size yardımcı olur.

Üretim sahasından yapılacak bu veri girişi ayrıca, bir dokunmatik ekrandan yapılabileceği gibi, üzerinde barkod etiket yazıcısı bulunan endüstriyel kiosklardan da yapılabilmektedir. 

Terazi entegrasyonu ile ağırlık bilgisini hatasız olarak alabilir ve üretim miktarı olarak kayıt edebilirsiniz. Ürün kimliklendirme (etiketleme) aşamasında uygun etiketleri doğru ve hatasız alarak yazdırabilirsiniz.

VERİMLİLİK
Operasyon maliyetlerini düşürür.
DOĞRULUK
Üretimde yapılan sayım hatalarını engeller.
GÜÇ
Üretim planlama birimine hesaplama gücü verir.
İZLENEBİLİRLİK
Üretim aşamalarının izlenebilirliğini sağlar.
SÜRAT
Üretim hızını artırır.
MEMNUNİYET
Personel Memnuniyeti artar.